تاریخ: 20:06 :: 2016/04/17
سرما ره‌آورد باران در ایذه، «سفید کوه» سفید پوشید

بارش باران در روزهای اخیر باعث سرد شدن هوا در شهرستان ایذه شد. به گزارش ایزنا، با توجه به اینکه باران و بارش‌های سیل‌آسا در طول روزهای اخیر باعث ایجاد خسارت و آب‌گرفتگی مناطق زیادی از استان خوزستان شد، شهرستان ایذه که همواره کانون اصلی بارش‌ها و سامانه‌های بارشی در استان بوده است حال و […]

بارش باران در روزهای اخیر باعث سرد شدن هوا در شهرستان ایذه شد.

عکس از وحید اورکی

به گزارش ایزنا، با توجه به اینکه باران و بارش‌های سیل‌آسا در طول روزهای اخیر باعث ایجاد خسارت و آب‌گرفتگی مناطق زیادی از استان خوزستان شد، شهرستان ایذه که همواره کانون اصلی بارش‌ها و سامانه‌های بارشی در استان بوده است حال و هوای متفاوتی را داشت.

در این شهرستان با توجه به ریزش باران فراوان و جاری شدن آب؛ هنوز گزارشی مبنی بر تخریب و آسیب جدی داده نشده و اینک در هوای نیمه ابری برخی از روزهای خود یک هوای دل‌انگیز بهاری را تجربه می‌کند.

این شهرستان به‌واسطه قرار داشتن در بلندترین نقاط خوزستان و هم‌جواری با استان‌های سردسیری مانند چهارمحال و بختیاری و کهگلویه و بویر احمد همواره از آب و هوای معتدل‌تری نسبت به سایر مناطق خوزستان قرار داشته است.

بارندگی روز گذشته در این شهرستان 34.7 گزارش شده است که باعث سرزنده شدن طبیعت و سرسبز ماندن آن شده است.

با توجه به بارش‌های چند روز اخیر این شهرستان کاملا وضعیت زمستانی را به خود گرفته و این در حدی بوده که برخی از ارتفاعات شهرستان از جمله سفید کوه و مناطقی از کوه منگشت برای اولین‌بار در سال ‌ای اخیر در فصل بهار بارش برف را تجربه کرده‌اند.

انتهای پیام/*

Print Friendly, PDF & Email