فریاد ضد استکبار از «سرزمین نخل و بلوط» تا فراز قله‌های آزادگی
فریاد ضد استکبار از «سرزمین نخل و بلوط» تا فراز قله‌های آزادگی

به گزارش ایزنا، مردم انقلابی و نوع‌دوست سرزمین نخل و بلوط نشان دادند که تازیانه‌های ناپیدای شرجی کارون و اروند تا کران‌های خلیج تا ابد فارس نیز نمی‌تواند ذره‌ای از حضورشان در «روز قدس» را کمرنگ کند.   به گزارش ایزنا، مردم روزه‌دار این استان پس از سپری کردن شبی که زمزمه «سُبْحانَکَ یا لا […]

به گزارش ایزنا، مردم انقلابی و نوع‌دوست سرزمین نخل و بلوط نشان دادند که تازیانه‌های ناپیدای شرجی کارون و اروند تا کران‌های خلیج تا ابد فارس نیز نمی‌تواند ذره‌ای از حضورشان در «روز قدس» را کمرنگ کند.

 

به گزارش ایزنا، مردم روزه‌دار این استان پس از سپری کردن شبی که زمزمه «سُبْحانَکَ یا لا اِلهَ اِلاّ اَنْتَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ خَلِّصْنا مِنَ النّارِ یا رَبِّ  سُبْحانَکَ یا لا اِلهَ اِلاّ اَنْتَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ…» از فرش به عرش می‌بارید، با‌ حضور خود در یک‌روز بزرگ صفحه دیگری از بندگی را رقم زدند، صفحه‌ای که بار دیگر قلم از چرخش و ثبت این حس انسانیت دریغ ماند و بار دیگر حیرت‌زده شهادت به خلق حماسه‌ای بی‌همتا داد.

امروز فریادها و مشت‌ها به اختیار خود نبود، برای حمایت از انسانیت و مظلومیت به اهتزار در آمد و صدا برای خلق پیام دیگری از همدلی و هم‌زبانی ملت آزادی‌خواه و نوع‌دوست این سرزمین از رشته جان برآمد و به‌همراه میلیون‌ها مسلمان بر گوش و روح قدرتمندان مستکبر کوبیده شد.

*مردی از تبار آسمان‌ها…

این آدینه متفاوت در انتظار ظهور مردی که برای نجات انسانیت خواهد آمد آغاز شد، مردی که بوی یاس‌ها را با نوای حقانیت خود به گوش جهانیان خواهد رساند.

امروز صحنه‌های زیبای بندگی در مشت‌های استکبارستیز نهفته بود و نشان داد که ایرانی همواره با سر افرازی، گام در راه برادری گذاشته و برابری را برای تمام جهانیان آرزو می‌کند و تنفر و انزجار خود را از پدیده شوم اسارت انسان در دستان صاحبان قدرت و قاتلان انسانیت فریاد می‌زند.

روز قدس با فضای معنوی مردم روزه‌دار خوزستان، سرزمین آفتاب سوزان و شرجی‌های نفس‌گیر رنگ و بوی خاصی به خود گرفت، رنگ و بوی صفا، عاطفه و دوری از بهانه‌های نیامدن در خلق حماسه.

مردم انقلابی و نوع‌دوست «سرزمین نخل و بلوط»، خوزستان قهرمان نشان دادند که تازیانه‌های ناپیدای شرجی کارون و اروند تا کران‌های خلیج تا ابد فارس، تنها پدید‌آورنده موج پر خروش از گرمای وجود و حضور است و مردمان جنوبی هیچ‌گاه انسان‌دوستی را در گروی توجیه شرایط اقلیمی قرار نخواهند داد.

امروز در قدس بزرگ، ستون‌های پوشالی استکبار غربی با فریاد مستکبر ستیزانه پیروان حق در جهان به لرزه افتاده و مسلمانان با لبیک به نوای امام بر‌حق این انقلاب، در پرتو استقلال و آزادی قرار گرفته است و با این پشتوانه غنی، مشت محکم بر پیکره و دهان یاوه‌گویان فرود می‌آورند.

خط ماندگار از خلق حماسه بزرگ مردم خوزستان و ایران اسلامی در صفحه جاویدان تاریخ تکیه خواهد زد و حقانیت ایران و ایرانی در محوریت صلح را به گوش جهانیان خواهند رساند.

پیروز باد ایرانی حماسه‌سازی که همیشه در خط مقدم انسانیت‌دوستی و مبارزه با ظالمان بوده و مشق انسانیت را به زمینیان تقدیم کرده است.

مرجع: خبرگزاری فارس/یادداشت: وحید اورکی/